Our tennis roll out fake grass and Putting Greens is dedicated to offering the most advanced synthetic grass products on the market today, combined with unsurpassed customer service! Widely recognized as the most realistic artificial grass available. Jiangsen artificial grass is the green option for tennis field.
| Color | Blue |
| Pile height | 10mm |
| Stitch rate | 240 |
| Gauge | 3/16 |
| Density | 50400 |
| Package | Roll package |
| Roll width | 2m/4m |
| Roll length | 25m |







Q: Are you a manufacturer or trading company?
A: We are manufacturer specialized in artificial grass, we produce the raw material by ourselves and our products are popular all over the world.
Q: How about your products' quality?
A: Our products passed the 3000h anti-UV test, RoHS test, 50000 times wear test and flame retardant test.
Q: Minimum quantity order?
A: 500 square meters.
Q: What about the lead time?
A: Sample needs 30days, mass production needs 20days.
Q: How many kind of artificial grass can you provide?
A: We can provide roll out fake grass for landscaping, sports and grass tile.
Q: What is your FOB port?
A: Shanghai port.
Hot Tags: roll out fake grass, China roll out fake grass manufacturers, suppliers, factory













